Me in the Kitchen
M-am uimit până și pe mine, nu doar pe bunica .. Acuma seara mi-a venit un gust de vinete la cuptor, da culmea că nu-mi trecea prin cap cum să le pregătesc. Simplu. O tavă rotundă, aluat pentru pizza(pe care îl aveam la rece-luat de mama din Italia), vânătă curățită și tăiată rondele, sare, maioneză și cașcaval. Toate aranjate în tavă exact în ordinea dată. Și la cuptor !!! S-a primit o prăjitură - … !!! Super! Păcat că poze nu am facut … Tagged: bucatarie, cascaval, cuptor, kitchen, poze, rondele, simplu, vinata![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Dalinnacojuhari.wordpress.com%26blog%3D25952867%26post%3D1021%26subd%3Dalinnacojuhari%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-06 23:06:37