Mentalitatea: schimbarea la faţă a Basarabiei
S-a vorbit într-o emisiune despre „schimbarea mentalităţii” a basarabenilor, încercând să se identifice o cale pe care trebuie să meargă societatea pentru a obţine transfomări multaşteptate. Probabil aici nu este vorba atât de ceva „mega-super-nou”, ci de anumite lucruri pe care le-au avut şi generaţiile trecute: autonomia persoanei – opusă individualismului şi spiritul de asociere [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host%3Doctavianracu.wordpress.com%26blog%3D2575536%26post%3D6701%26subd%3Doctavianracu%26ref%3D%26feed%3D1)
Sursa
2012-07-02 17:36:40