Plicul cu sfaturi.

Acest articol se datoreaza revistei ,,Trop & Tropa''.Nu ratati sansa sa o aveti si voi in casele voastre.Aici gasiti cele mai noi informatii, cele mai interesante curiozitati, sfaturi, secrete, informatii despre vedetele preferate, retete culinare.Aveti posibilitatea sa descoperiti talente din Republica Moldova la rubrica,,Vorbirea in versuri''.Si tu poti deveni colaborator.Grabeste-te!
Indice de abonare:31816


Rubrica,,O vorba la ureche'' este destinata tuturor adolescentilor.Aici cititorii revistei au ocazia sa ceara un sfat de la specialisti.Ai o problema si vrei sa primesti un sfat, scrie.Mai jos va propun citeva exemple:
1.Imi place de un baiat, pe nume Andrei, si el mi-a spus ca-i place de mine, dar in lipsa mea, el se anina de alte fete.Ce sa fac?
                                                                               Love Ioux
Solutie:Trebuie sa comunicati, sa discutati.In discutii se naste adevarul, dar nu din auzite.

2.Am doua prietene.Cu X am prietenit din clasa intai, cu Y-de un an.Care-i problema?Cu X ne intalnim  in fiecare zi, dar nu stiu de ce ma tot indepartez de ea.Cu Y, prietenesc, dar deasemenea ma indepartez cu fiece zi, ma cert cu ea de la diferite chitibusuri, iar daca nu vorbim ma simt incomod.X vrea sa prietenim dar la Y nu observ aceasta tendinta.Cum sa procedez?Oare sa insemne asta ca nu am prietene?
                                                                            Inger fara aripi
Solutie:In orice prietenie pot fi momente si mai putin placute.Se pare ca, deocamdata, ai doua prietene bune.In rest depinde de tine.

3.Sunt nascuta pe 23 decembrie 1995 si comunic cu un baiat de 23 ani.El zice ca ma iubeste, dar nu stiu ce sa fac.
                                                                                  Ana
Solutie:Noi zicem sa nu te grabesti.Grija ta numarul unu acum trebuie sa fie cartea.

Sursa
2012-07-01 19:59:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

13:33:00Arcadie Zaporojanu face azi 60 de ani! —» Sandu GRECU
13:08:00Life happens. —» Ghiocika
11:30:09Muzicologul Efim Tcaci —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
10:49:00A fi istoric! —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
10:28:04Dieta digitală —» Jurnal A.
06:38:00DESPRE LUCRURI VESELE —» Leo Butnaru
20:46:00Energie economisită, facturi reduse: măsuri de eficiență energetică adoptate de locuitorii Chișinăului pe timp de iarnă ☃️❄️ —» Sandu GRECU
16:30:00Impactul facturilor la energie asupra chișinăuienilor: Metode de economisire și rolul educației tinerilor —» Sandu GRECU
14:12:00Sport, comunitate, performanță. Kaufland devine Partener Principal Echipa Țării și Partener Oficial FMF ⚽️ —» Sandu GRECU
12:38:00Cât costă turismul olimpic. Ministrul care va face pușcărie. Incendiar. Gheorghiu 🔥🔥🔥 —» Sandu GRECU
04:40:00RACURSIU —» Leo Butnaru
14:47:32Canto academic la Chișinău —» CHIŞINĂU MUZICAL | Blogul Bibliotecii de Arte "Tudor Arghezi"
11:18:00FLORILEGIU DIN FLORILE DALBE —» Leo Butnaru
07:41:00Circomvoluțuni —» Andrei LANGA. Blogul personal
07:41:00Circomvoluțuni —» Andrei LANGA. Blogul personal
07:33:55Invazia rusească în Ucraina trece în anul V —» Curaj.TV | Media alternativă
18:41:38ARGHEZI: „Vecia închisă” a lui Eminescu —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
14:56:00Eden —» Andrei LANGA. Blogul personal
13:03:00Cum implementează Loteria Națională a Moldovei programul „Joc Responsabil” ☝️ —» Sandu GRECU
16:04:08UPD: Chișinăul și Kievul încearcă să detensioneze conflictul comercial —» Fine Wine
14:25:38Despre rezonanța muzicală a versului —» CHIŞINĂU MUZICAL | Blogul Bibliotecii de Arte "Tudor Arghezi"
14:25:38Despre rezonanța muzicală a versului —» CHIŞINĂU MUZICAL | Blogul Bibliotecii de Arte "Tudor Arghezi"
11:34:12Crama Mircești lansează vinurile din roada 2025 —» Fine Wine
09:28:00DIN STRICTUL NECESAR —» Leo Butnaru
11:21:00PUTIN = STALI —» Leo Butnaru