Audiovizualul moldovenesc are un nou preşedinte
CÂND DOI SE BAT, AL TREILEA CÂŞTIGĂ Un proverb actual şi pentru Consiliul coordonator al audiovizualului, care de astăzi are un nou preşedinte. Al treilea, în ultimele 2 luni. Vorbim de Gheorghe Gorincioi, ales cu 6 din cele 9 voturi. Divizat în două tabere, CCAul este suspectat acum de unii membri că ar fi regizat totul pentru a vinde frecvenţa TVR-ului.
Sursa
2007-09-19 21:26:00