Luciano Moggi:10 replici memorabile
În vîrstă de 74 de ani, Luciano Moggi a primit o suspendare pe viaţă din fotbalul italian, după ce a fost găsit vinvoat în cazul Calciopoli care a zguduit Serie A în urmă cu cîţiva ani. Moggi a făcut o serie de declaraţii extrem de interesante de-a lungul timpului, iar englezii de la Goal.com au alcătuit un top al celor mai savuroase replici «marca Moggi».
10. «Lui Maradona mereu i se făcea rău înainte de antrenament» - Moggi l-a criticat pe legendarul Diego Maradona: «Mereu se simţea rău cînd vedea vorba de antrenamente. Cu 10 minute înainte de şedinţa de pregătire, impresarul lui suna şi ne spunea că Diego nu poate ajunge la antrenament, că se simte rău».(...)Read the rest of Luciano Moggi:10 replici memorabile (686 words)
© Gradinaru Eugen for Blog SportBusinessMD, 2011. | Permalink | No comment | Add to del.icio.us Post tags: Juventus, Luciano Moggi
Feed enhanced by Better Feed from Ozh
Sursa
2011-07-12 20:20:57