Am terminat de studiat Apocalipsa partea I

Anul trecut, citind mai mutle articole pe site-ul www.moldovacrestina.net despre vremurile de pe urmă, scrise de Anastasia Filat, am rămas foarte motivată să încep să studiez și eu cărțile profetice din Biblie. Sora Năstica a răspuns cu multă dragostea la dorința mea și chiar din septembrie am început să studiem cartea Daniel. După cartea Daniel am studiat cartea Apocalipsa partea I. Am descoperit deja foarte multe adevăruri despre vremurile viitoare, despre laudele, mustrările și învățăturile specifice pe care le dă Domnul Isus celor 7 Biserici din Asia, dar cel mai interesant ne stă în față!

Grupul nostru de studiu la început mic, alcătuit din două persoane, a crescut foarte frumos și repede. Acum suntem în jur de 10 persoane. Am avut studenți chiar din România care ascultau lecția pe skype.

Sora Năstica, vă mulțumim frumos pentru că ne-ați ajutat să înțelegem Cuvântul lui Dumnezeu cu multă dragoste și răbdare! Mulțumim frumos pentru sfaturile pe care ni le dați totdeauna, pentru rugăciuni și grijă! Sunteți un exemplul pentru noi! Dumnezeu să ne ajute să călcăm pe urmele dvs, așa cum și dvs călcați pe urmele lui Hristos!

Dumnezeu să binecuvinteze familia dumneavoastră și să vă dea multă sănătate, putere și înțelepciune! Mulțumim frumos!

Pentru cei care sunt interesați de acest subiect și care vor să știe care sunt lucrurile viitoare pe care Domnul Isus ni le face cunoscute prin faptul că a trimis pe îngerul Său la robul Său Ioan, care a scris aceste lucruri în cartea Apocalipsa, vă invităm să vă alipiți grupului nostru din toamnă. Vom începe printr-un studiu scurt de o zi, sau două a cărții Daniel, pentru a schița evenimentele viitoare pe o linie a timpului și după aceea, vom trece nemijlocit la Apocalipsa partea a II-a.

Scopul cărții Apocalipsa este scris în capitolul 1 versetul 3:

Ferice de cine citeste si de cei ce asculta cuvintele acestei prorocii si pazesc lucrurile scrise in ea! Caci vremea este aproape!

Iar la Apocalipsa 22:18, 19 este scris:

 Marturisesc oricui aude cuvintele prorociei din cartea aceasta ca, daca va adauga cineva ceva la ele, Dumnezeu ii va adauga urgiile scrise in cartea aceasta. Si, daca scoate cineva ceva din cuvintele cartii acestei prorocii, ii va scoate Dumnezeu partea lui de la pomul vietii si din cetatea sfanta, scrise in cartea aceasta.”

Deci, ca să putem împlini fără să scoatem nimic de la această carte, trebuie să înțelegem ce spune această carte ca să nu ne pomenim că scoatem în întregime această carte, despre care am primit avertizarea să nu scoatem nimic din cuvintele ei.

Vă așteptăm să vă alăturați de acest grup minunat de studiu!



Sursa
2011-06-20 22:36:11



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

04:02:39Semnificatia fiecarei zile din Saptamana Patimilor —» Portalul Tineretului Ortodox din Moldova
23:31:48Și nimica mișcă —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
04:08:00LACONIC —» Leo Butnaru
18:05:00Elevii din Baimaclia au transformat eficiența energetică într-o mișcare comunitară 🌞 —» Sandu GRECU
05:38:00PRINTRE ROMÂNII DIN SERBIA —» Leo Butnaru
12:58:01Peste 14,6 milioane MDL pentru promovarea exporturilor: 16 asociații selectate în cadrul „BRIDGE Export” —» Sandu GRECU
12:52:00Republica Moldova un hub emergent pentru dezvoltarea de jocuri video - Istoria Paparuda Studio 🦹‍♂️ —» Sandu GRECU
04:38:00DESPRE JURNAL —» Leo Butnaru
16:09:10Atenţie la angajare peste hotare —» Curaj.TV | Media alternativă
13:33:00Renato Usatîi. Karaoke cu Plahotniuc, plăcinte de la Filat, primii bani la Moscova și dictatura 💥🔥💲 —» Sandu GRECU
07:09:00Cum monitorizarea inteligentă a energiei transformă viața comunității din Micleușeni 🌞 —» Sandu GRECU
03:34:01RACURSIU —» Leo Butnaru
16:52:00MNLR (CHIȘINĂU), EXPOZIȚIE TEMATICĂ —» Leo Butnaru
13:02:39Prima femeie zboară spre Lună —» Curaj.TV | Media alternativă
06:10:00POEZIA FRANCEZĂ —» Leo Butnaru
13:52:24Inovație prin creativitate la bibliotecă. Cercetare biblioteconomică —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
19:10:00Cum au devenit gospodăriile din Fălești protagoniste ale tranziției verzi ☘️ —» Sandu GRECU
15:52:00din yes-euri —» Leo Butnaru
14:18:00Urgent! Modalitatea de finanțare a sportului trebuie revizuită! —» Sandu GRECU
13:53:47Cel de-al cinci-lea congres al compozitorilor din Moldova —» CHIŞINĂU MUZICAL | Blogul Bibliotecii de Arte "Tudor Arghezi"
12:47:00CNED LANSEAZĂ APEL DE IDENTIFICARE A NOILOR ASOCIAȚII DE PROPRIETARI DIN CONDOMINIU ELIGIBILE PENTRU FINANȚAREA MĂSURILOR DE EFICIENȚĂ ENERGETICĂ 🌞 —» Sandu GRECU
10:43:15Industria calului, pe creștere —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
09:37:00LA PRAGUL EDITURII NEUMA —» Leo Butnaru
20:55:00Stingem lumina? #oraPlanetei —» Curaj.TV | Media alternativă
08:18:44Agresorul se eschivează, victima e calomniată #Cahul —» Curaj.TV | Media alternativă