Poate fi un comunist creştin?Dar un liberal care susţine islamul?
Nu. Niciodată. Nici candidatul comunist Igor Dodon nu poate să spună că este creştin, adică urmaş al Domnului Isus, dacă candidează din partea unui partid cu o doctrină diabolică. Comunismul nu poate fi niciodată compatibil cu Biblia, pentru că anume comunismul a lovit mai mult ca oricine în Domnul Isus. Nu pot să înţeleg cum un candidat ca Igor Dodon vine în acelaşi timp şi la biserică şi la monumentul unuia dintre cei mai mari terorişti din lume, Vladimir Lenin. Domnule Dodon, dacă afirmaţi că sunteţi creştin, fugiţi de comunism, şi pocăiţi-vă de minciună şi de comunism, care este o religie diabolică. Domnule Dodon, nu aveţi însă dreptate, nu numai biserica ortodoxă este pilonul statalităţii ţării noastre, ci acei creştini care sunt gata să moară pentru ţara lor.Însă din păcate Igor Dodon a avut dreptate. Liberalii au legalizat islamul. Trist, dar adevărat.
Nu am înţeles nici aluzia canidatului liberal, Dorin Chirtoacă care a menţionat că nu va îngrădi libertatea religioasă a nimănui, ceea ce a dat de înţeles că susţine legalizare islamului, chipurile “să ne aliniem la standartele europene”. Oare Dorin Chirtoacă ştie cu adevărat ce înseamnă islamul? Oare dacă te pretinzi a fi creştin poţi să susţii o relgie a războiului cum este islamul? Bine a spus Domnul Isus, că “nu oricine-Mi zice Doamne, Doamne va intra în Împărăţia Cerurilor, ci acel ce face voia Domnului” (Mtei 7:21)
Concluzia este tristă. Nu avem politicieni care cu adevărat să îi iubească pe Dumnezeu, şi care să aplice valorile creştine în politică, dar să nu facă piar de prost gust din creştinism. Poate să apare un astfel de partid?

Sursa
2011-06-14 21:58:52