Eclipsa totala de Luna 15 iunie 2011




Pe 15 iunie vom asista la  prima eclipsa totala de Luna din cele doua care vor avea loc in acest an. Plasata pe axa Sagetator – Gemeni cu Soarele aflat la 24 grade Gemeni/ Luna- 24 grade Sagetator, aceasta eclipsa ii va influenta puternic pe cei care au planete plasate in  astrograma personala  in  casele Sagetator/Gemeni ( gradele 21 – 27).
Eclipsa va incuraja gandirea logica ( Soare in Gemeni) si increderea in intuitia noastra vis-à-vis de situatiile cu care ne vom confrunta in urmatoarea perioada. Sunt posibile decizii radicale care ne va schimba modul de viata existent, sentimente si emotii adanc ascunse in subconstient vor erupe acum intr-un mod care ne va surprinde, toate acestea facand parte dintr-un  proces necesar dezvoltarii si realizarii personale.
Poate atmosfera incordata din jurul nostru va crea o oarecare confuzie , poate  informatiile primite in aceasta perioada vor fi distorsionate, poate unele relatii se vor schimba dramatic, dar toate acestea vor fi necesare desprinderii (pentru unii), de un trecut nu foarte limpede.  
Conjunctia Mercur/ Soare in Gemeni va accentua toate formele de comunicare si ne va motiva spiritual, dar nu va exclude tendinta unora de a privi lucrurile unilateral si de a nu asculta ce au spus cei din jurul lor.  Putem traversa momente  dificile  in plan emotional, sentimentele si dorintele noastre pot trece printr-o gama larga de posibile expresii si  va fi necesara multa disciplina si autocontrol pentru a depasi cu demnitate aceste incercari.   









Sursa
2011-06-13 22:17:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

08:32:32Vinăria din Vale: rebranding la Motive; Feteasca Regală intră în scenă —» Fine Wine
09:28:35DIN PASIENȚE —» Leo Butnaru
08:35:53Interviu RomStoria: Primul student rom la Sydney —» Curaj.TV | Media alternativă
13:51:31APROAPE DE PEDAGOGIE —» Leo Butnaru
10:18:33Crisecco apare în variantă nouă —» Fine Wine
10:03:46Lansarea cărții ilustrate ”Legenda Bradului” de autoarea Cristina Rusu Trandafir —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
12:18:14Vasile Costiuc, acid ca niciodată! Atletismul și dubinca. Curățenie olimpică. Lupta cu Viorel 🔥🔥🔥 —» Sandu GRECU
10:02:22Probabil, cea mai bună Floricica din Moldova —» Fine Wine
12:18:07Fautor lansează primul său spumant – Bliss —» Fine Wine
10:15:38Călărași Divin intră pe piața vinurilor  —» Fine Wine
13:26:00Anul – 2026 – anul evaluării bibliotecilor publice —» Biblioteca Publică or.Rîşcani
05:13:03O EDIȚIE ROMÂNO ITALIANĂ —» Leo Butnaru
19:49:00Dragostea în faptă —» adevaruri biblice
05:10:06YES-EU —» Leo Butnaru
19:52:58Chișinăul în straie europene: Tradiție, diplomație și ritmuri rock de 9 Mai —» Curaj.TV | Media alternativă
19:52:58Chișinăul în straie europene: Tradiție, diplomație și ritmuri rock de 9 Mai —» Curaj.TV | Media alternativă
04:14:50LACONIC —» Leo Butnaru
04:45:54COSMOGRAME —» Leo Butnaru
03:11:06oh —» turn up the silence
09:03:59„La izvoarele înțelepciunii” – etapa raională —» BPR Ungheni's Blog
06:35:46Moldova, în premieră la Bienala de arte din Veneția —» Fine Wine
05:54:02DIN REVISTA TINERILOR —» Leo Butnaru
12:34:13Clubul Premier Football. Terenuri în chirie și condiții moderne pentru copii. Europa acasă 💥👏💪 —» Sandu GRECU
16:01:00Patru asociații din Republica Moldova și România lansează platforma civică „Parteneriat pentru Europa” 📣 —» Sandu GRECU
13:55:00Acuză rele tratamente în Germania și Cehia —» Curaj.TV | Media alternativă