Cine sunt lobbyştii sau l(ă)barii?
Se pare că premierul Filat înţelege liberalismul, economia de piaţă ca pe o junglă capitalistă, în care marii producători, corporaţiile decid ce e mai bine şi mai ultil pentru cetăţean prin intermediul marionetelor de politicieni, cărora le finanţează campania electorală, aducându-i în fruntea statului. Cheltuieli ce urmează a fi returnate ulterior prin decizii guvernamentale, profitabile mai [...]Sursa
2010-10-28 11:40:51