Copilărie
Nu-mi aduc aminte totul, Dar nici totul n-am uitat Când eram fetiţă mică Şi cântam prin cireşari. Nu eram frumoasă tare, Nici acum nu par a fi Dar eram fetiţă blândă Ca pisica după prânz. Îmi plăcea să stau acasă Să visez căluţi şi zmei, Îmi plăcea să joc într-una Teatrul vieţii în poveşti. Prea tăcută şi timidă, Îmi spuneau că sunt mereu, Toţi erau de fier şi surzi N-auzeau melodiaSursa
2010-10-24 23:52:00