Second Hand românesc pe pămînturi miortice


După evoluţia pseudo-cîntăreţului Dan Balan, în Piaţa Marii Adunări Naţionale, credeam că nu mai poate să mă uimească nimic din ceea ce se întîmplă pe aici, pe la noi. Pe dracu!

Vine Prime-ul să-mi infirme părerea aducînd un moderator second-hand de peste Prut doar pentru că ăla are un nume. Este vorba despre Andrei Gheorghe despre care aveam o părere destul de bună, atunci cînd se retrăsese din activitatea sa pe la televiziunile de entertainment din România. Separe că, în perioada sa inactivă a prins la ceva burtă dar şi s-a despărţit de ceva din flerul care-l caracteriza odată.

Parcă ar fi un bătrîn pensionar, care în disperare de cauză caută să mai fie măcar puţin în prim-planul obiectivelor atît de dragi lui, care odată erau parte din viaţa sa. Acum arată ca un aurolac fără dinţi care nu mai prinde nici măcar la publicul nostru crescut pe alde Mircea Surdu. Halal!

Nu vreau să fiu dur dar cred că ceea ce ni se întîmplă nouă acum este deplasat. Înţeleg intenţia conducerii de la Prime să ne ofere un produs de calitate de la nişte reprezentanţi cu experienţă în industria entertainmentului, dar nu cred că au ales oamenii potriviţi pentru a-şi cheltui banii. Gheorghe cu "Naţiunea" sa nu face nici măcar cît Negru cu "Da-urile şi Nu-urile". Bufonadă românească, sau cum au venit doi depăşiţi din vecini să ne "culturalizeze".



P.S. cătot veni vorba despre Andrei Gheorghe, am găsit ceva pe net care ar putea să vă placă. Autorul acestor rînduri îl găsiţi la adresa cekilumeu.wordpress.com

Andrei Gheorghe a vopsit site-ul Ministerului Finantelor in violet.
Andrei Gheorghe a fost demis din functia de consilier al ministrului finantelor dupa 2 luni (l-au anuntat prin sms).
Pe 9 februarie, Andrei Gheorghe a provocat un accident rutier, si a refuzat sa dea probe de sange. Andrei Gheorghe a fugit de la locul accidentului.
Tot cu politia: in 2008 Andrei Gheorghe a scuipat un politist care intentiona sa-i faca alcooltestul.
Legat de refuzul de a da proba de sange, amintesc si ca, in 2003, Andrei Gheorghe a fost surprins fumand jointuri.
Andrei Gheorghe a incercat, fara succes, sa fie jurnalist (pentru ca s-a inventat procedura numita concediere).
Andrei Gheorghe a incercat si in online: proiectul presa.nu. Ca de obicei, un proiect ratat.
Incerc sa-l ajut pe om sa-si gaseasca de lucru. Astept oferte.

P.P.S. oferta a venit - de la proştii de basarabeni care "havaiesc" totul.


Sursa
2010-10-20 15:09:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

13:51:31APROAPE DE PEDAGOGIE —» Leo Butnaru
10:18:33Crisecco apare în variantă nouă —» Fine Wine
10:03:46Lansarea cărții ilustrate ”Legenda Bradului” de autoarea Cristina Rusu Trandafir —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
12:18:14Vasile Costiuc, acid ca niciodată! Atletismul și dubinca. Curățenie olimpică. Lupta cu Viorel 🔥🔥🔥 —» Sandu GRECU
10:02:22Probabil, cea mai bună Floricica din Moldova —» Fine Wine
12:18:07Fautor lansează primul său spumant – Bliss —» Fine Wine
10:15:38Călărași Divin intră pe piața vinurilor  —» Fine Wine
05:13:03O EDIȚIE ROMÂNO ITALIANĂ —» Leo Butnaru
19:49:00Dragostea în faptă —» adevaruri biblice
05:10:06YES-EU —» Leo Butnaru
19:52:58Chișinăul în straie europene: Tradiție, diplomație și ritmuri rock de 9 Mai —» Curaj.TV | Media alternativă
04:14:50LACONIC —» Leo Butnaru
04:45:54COSMOGRAME —» Leo Butnaru
03:11:06oh —» turn up the silence
09:03:59„La izvoarele înțelepciunii” – etapa raională —» BPR Ungheni's Blog
06:35:46Moldova, în premieră la Bienala de arte din Veneția —» Fine Wine
05:54:02DIN REVISTA TINERILOR —» Leo Butnaru
12:34:13Clubul Premier Football. Terenuri în chirie și condiții moderne pentru copii. Europa acasă 💥👏💪 —» Sandu GRECU
16:01:00Patru asociații din Republica Moldova și România lansează platforma civică „Parteneriat pentru Europa” 📣 —» Sandu GRECU
13:55:00Acuză rele tratamente în Germania și Cehia —» Curaj.TV | Media alternativă
13:31:49Ce se întâmplă? | Vești bune din Ucraina —» Curaj.TV | Media alternativă
12:24:06L-au tîlhărit în subterană de cățel (ru) —» Curaj.TV | Media alternativă
12:20:58Grijă pentru biciclişti în Elveția – 🇨🇭 Zürich la nivelul următor! 🚲 —» Curaj.TV | Media alternativă
05:03:32RACURSIU —» Leo Butnaru
18:48:00Republica Moldova își propune dezvoltarea turismului balnear, cu suportul și expertiza României 🔝 —» Sandu GRECU