Sărbătoarea oraşului transfornată în dezmăţ
O ţară întreagă a fost martor cum un artist al poporului a sfidat o sărbătoare şi a dat dovadă într-o oră de un caracter plin de dezmăţ prin atitudinea sa de pe scenă. Evident este vorba de Dan Bălan, căruia se pare că celibritatea i s-a urcat la cap. A urcat pe culmele succesului şi a popularităţii,dar gestul de a ieşi beat pe scenă într-un program cu femeii goale în faţa unei ţări întregi arată lipsă de respect faţă de cei care te aplaudau o dată. Dan Bălan nu va mai fi acela care ne încânta cu melodiile sale frumoase, în ochii lumii va fi un tânăr răsfăţat pentru care se pare că dezmăţul contează cel mai mult.Dezaprob un asemenea comportament în condiţiile în care comportamentul său a fost văzut de o ţară întreagă. Cel mesaj transmite artistul prin faptul că a ieşit beat şi abia de se mai ţinea pe scenă. Mă bucură faptul că mass media a luat o atitudine şi au condamnat comportamentul imoral a lui Dan Bălan. Între timp mă gândesc unde au fost organizaţiile care pretind că apăra centrul Chişinăului de imoralitate? Oare nu trebuia să intervină să oprească acest dezmăţ? O dată au intervenit şi au oprit o sărbătoare nobilă închinată Sfintelor Scripturi. Dar, poate şi autorităţile publice locale trebuia să intervină şi dă îl dea jos pe acest individ pentru care bunul simţ a mai încetat să existe. Oare merită de pus acest cântăreţ alături de Eugen Doga, Mihai Dolgan dar şi alţii care s-au învrednicit cu titlu de artist al poporului ? Nu cred
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=blendarencu.wordpress.com&blog=1705278&post=2188&subd=blendarencu&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-15 18:32:59