Dezmăţ de hramul Chişinăului – NU “Crazy lopilor” şi “Chica bombelor”

Ieri de hramul municipiului Chişinău, în Piaţa Marii Adunări Naţionale interpretul autohton Dan Bălan a susţinut un concert în faţa a mii de tineri (studenţi şi elevi). Acest interpret cu ambiţii de mare vedetă, care în ultimii ani promovează în rândul tinerilor din întreaga lume aşa numitul stil „crazy loop”, iar mai nou degradând în general şi folosind în noile sale „creaţii” motive din spitalul de psihiatrie (ochi daţi pe spate, limba scoasă, mişcări şi ţipete necontrolate ex: piesa Chica bomb); plus la astea adăugându-se şi elementele pornografice, fete îmbrăcate, sau mai bine zis dezbrăcate într-un hal fără de hal. Pe parcursul întregului concert o astfel de suită dezmăţată l-a înconjurat pe Dan Bălan, demonstrându-şi din plin goliciunea şi prostia în faţa tinerilor.

De menţionat faptul că concertul lui Dan Bălan a fost tranmis în direct şi la Tv, de unde sute de mii de telespectatori printre care şi preşcolari au avut posibilitatea să vadă orghia organizată de Dan Bălan în inima Chişinăului.

Portalul Moldova Creştină şi Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Români din Republica Moldova, se arată profund îngrijoraţi de astfel de măsuri „culturale” organizate de Primăria mun. Chişinău; efectele unor astfel de măsuri afectează în mod direct psihicul tinerilor noştri, călcând grav în picioare morala creştină dar şi bunul simţ.

Cu aceast prilej dorim să ne adresăm domnului Primar Dorin Chirtoacă şi funcţionarilor din primărie responsabili de aşa măsuri, amintindu-le că: “datoria voastră este de a educa în tinerii noştri cetăţeni adevăraţi cu o verticală culturală adecvată şi cu o moralitate înaltă bazată pe principiile creştine, revelate încă acum 2000 de ani, dar atât de mult călcate în picioare în ziua de azi, şi nici într-un caz „crazy lopi” şi „cicabombe” pseudo modele şi pseudo valori care în ultimul timp ni se bagă pe gât tot mai insistent!

Cu nădejdea că mesajul nostru va fi auzit,

Administraţia Moldova Creştină,
A.S.C.O.R. Chişinău.


Sursa
2010-10-15 16:02:14



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

16:41:55Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
09:55:52„Nu dai interviul, m-ai înțeles?”, Ioniţă la Chicu —» Curaj.TV | Media alternativă
09:17:36Ni mai profanaţi simbolurile de stat! —» Curaj.TV | Media alternativă
04:32:00POEME PRIN ANI —» Leo Butnaru
00:14:34Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
21:23:51Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
18:57:27Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
17:42:00Zile critice iulie 2025 —» codul omega
16:52:05Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
15:20:22Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
03:57:00DIN STRICTUL NECESAR —» Leo Butnaru
02:04:31Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
21:48:41Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
19:10:59Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
16:56:47Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
14:43:22Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
05:26:32Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
05:01:00NOU, DIN POEZIA AVANGARDEI —» Leo Butnaru
02:14:00no social no justice —» turn up the silence
21:56:07Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
20:42:28Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
17:34:00Precesia și harta reincarnărilor colective —» codul omega
17:23:54Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
15:20:23Fără Titlu —» Путепроводные Заметки
07:23:00Val —» Andrei LANGA. Blogul personal