Mesaj de felicitare cu ocazia Zilei profesionale a pedagogului
Stimaţi profesori!
În numele Partidului Liberal Democrat din Moldova şi al meu personal, Vă aduc cele mai sincere urări de sănătate, bunăstare, armonie sufletească şi bucurii, cu prilejul Zilei profesionale a lucrătorilor din învăţământ.
Seminţele de omenie şi nobleţe, pe care le răsădiţi neostenit în sufletele discipolilor Dumneavoastră, să găsească sol fertil şi să înflorească peste ani în oameni instruiţi, competenţi, cu gânduri senine şi realizări frumoase!
Sursa
2010-10-05 09:08:43