Moldova în pragul unui subotnic naţional
Recent, publicului moldovenesc i – a fost prezentat un proiect de amploare, care la nivel naţional poate fi comparat doar cu alegerile parlamentare şi cele din municipiul Chişinău. Proiectul “fulger” este intitulat „Let’s do it Moldova” şi are ca scop mobilizarea unui număr cît mai mare de voluntari care într-o singură zi trebuie să curăţe Moldova de gunoişti. Potrivit portalului de ştiri UNIMEDIA, organizatorii au stabilit un plafon impresionant: 40 000 tone de gunoi urmează să fie colectate de 350 000 mii de persoane.![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=ecodiplomacy.wordpress.com&blog=13765804&post=240&subd=ecodiplomacy&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-05 09:00:41