Sa facem iesire la mare pentru Buzu!
A trecut lansarea Revistei Plic #4, se apropie #5, #6, #100, şi noi n-avem încă ce ne-am propus. Adică ieşire la mare, aşa cum am cerut astă vară, pe 27 august, în Vama Veche. Şi nu e bine. Nu e deloc bine. Prin urmare, facem un al doilea apel la dumneavoastră, la voi toţi, să găsim împreună o soluţie. Ea poate consta în orice şi poate fi oricât de creativă sau, poftim, sobră, intelectuală, academică, indiferent cum vreţi să-i spuneţi. Vă oferim câteva sugestii: faceţi o piscină imensă în mijlocul Chişinăului. Săpaţi un şanţ pe traseul graniţei Republicii Moldova şi umpleţi-l cu apa. Puneţi multe motoare de avion în nordul ţării şi propulsaţi întreaga ţară spre Marea Neagră sau spre una mai puţin întunecată. Sau dacă toate astea vi se par idei elucubrante, puneţi măcar mâna şi scrieţi-ne cum vedeţi voi conceptul ieşirii la mare a Republicii Moldova. Puteţi face orice atât timp cât ne veţi ajuta să continuăm o idee care a strâns deja ceva susţinători.
Nu de alta, dar altfel ne obligaţi să repetăm acţiunea de la mare. Şi în curând o să fie cam frig.
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=plic09.wordpress.com&blog=11210316&post=1217&subd=plic09&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-04 22:33:51