Premierul Filat a înmînat certificatelele de proprietate asupra a trei case procurate de Guvern pentru sinistraţi
www.moldpres.mdPrim-ministrul Vlad Filat a înmînat astăzi certificatele de proprietate asupra a trei case procurate de Executiv la trei familii sinistrate din satele Cotul Morii şi Sărăteni, informează MOLDPRES citînd un comunicat al Direcţiei comunicare şi relaţii cu presa de la Guvern.
În localitatea Mereşeni, raionul Hînceşti, au primit casă Victor şi Tatiana Bejenaru din Cotul Morii. Tatiana Bejenaru a activat 11 ani, în calitate de şefă de studii în şcoala din localitate, şi patru ani în calitate de director al acesteia. Victor Bejenaru este agronom de profesie, fost preşedinte de sovhoz în localitate, proprietar agricol. Familia Bejenaru a educat trei copii, dintre care doi sînt deja căsătoriţi, iar unul se află la muncă peste hotare.
Sursa
2010-10-04 14:04:07