Pînă în 2012 toate troleibuzele din Chişinău vor fi dotate cu un sistem electronic de taxare
În doi ani, pasagerii vor achita taxa de călătorie în troleibuz printr-un sistem performant. În troleibuze va fi pus în aplicare sistemul electronic de taxare, iar oamenii vor plăti pentru călătorie cu ajutorul unui card. Regia Transport Electronic (RTE) este, practic, obligată să implementeze sistemul electronic de taxare, după ce a semnat, în acest sens, [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=itmoldova.wordpress.com&blog=12932118&post=5553&subd=itmoldova&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-03 12:39:48