Masă rotundă cu bloggerii
Indispensabil sau nu, am participat la o masă rotundă cu careva bloggeri. Doi dintre ei se învârt pe la curaj.net, alte două (1, 2) bloggerițe bănuiesc că activează în preajma jurnalismului. Nu certific pentru că nu s-au prezentat. Moderatorul Parascovia și bloggerul Cornel Gandrabur au completat masa.
Mi-a plăcut ce a zis Oleg când a fost întrebat ce crede despre new-media: “Până la impactul cu rețelele sociale, paginile personale îmi păreau mai cu impact și valoare. Acum, cu posibilitățile tehnice, lucrurile au devenit altfel.”
Așadar, am discutat despre new-media și despre cum am putea promova un produs/campanie în acest mediu. Am dedus că facebook reprezintă o frișcă a societății, fapt neagreat, cred eu, de domnișoara care stătea în fața mea. Vreau s-o contrazic spunând că asta e realitatea . Discuția a fost filmată, iar bloggerii au servit actori pentru un film educativ despre internet.
Și la final, nu mi-a plăcut moderarea. Paula defapt nu a provocat deloc, așa cum a zis inițial. Nu de alta, dar deja mă așteptasem la discuții aprinse.
Sursa
2010-10-02 21:30:09