Serviciul Fiscal Stat din R. Moldova: Un pas spre schimbul automatizat de date între fisc si banci
Implementarea e-Guvernarii în Moldova are ca scop sporirea accesului la resursele publice de informatie, îmbunatatirea calitatii serviciilor, dar cel mai esential reducerea costurilor si a timpului necesar pentru raportare si transmitere a datelor. La 1 octombrie 2010, a fost facut înca un pas spre consolidarea e-guvernarii si în acest sens la Inspectoratul Fiscal Principal de [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=itmoldova.wordpress.com&blog=12932118&post=5531&subd=itmoldova&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-02 13:30:05