Vlad Filat: Sprijinul primit din partea PPE a vizat nu doar partidul nostru, ci Republica Moldova în întregime. Comunicat de presă
Serviciul de presă al PLDMO delegaţie impunătoare a Partidului Polular European, în frunte cu vicepreşedintele PPE, Corien Wortmann Kool, se află la Chişinău în misiune de evaluare, în urma căreia se va decide aderarea cu statut de observator a Partidului Liberal Democrat din Moldova la Partidul Popular European, cea mai importantă formaţiune politică din Uniunea Europeana.
Sursa
2010-10-01 17:35:56