Începând cu anul viitor agendele de hârtie a elevilor vor fi înlocuite cu cele electronice
Ministerul Tehnologiilor Informaţionale va lansa în 2011 mai multe servicii electronice noi, transmite MOLDPRES. Dona Şcola, viceministru al Tehnologiilor Informaţionale şi Comunicaţiilor, a menţionat astăzi, la o conferinţă de presă, că printre noile servicii se numără agenda electronică a elevului, care prevede că părintele va fi informat prin mesaje electronice despre prezenţa elevului la ore, [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=itmoldova.wordpress.com&blog=12932118&post=5494&subd=itmoldova&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-01 14:54:32