Sisteme electronice de taxare în troleibuzele din Chişinău
Timp de o lună, în câteva rute de troleibuz va fi implementat sistemul electronic de taxare, informează Info-Prim Neo. Călătorii vor procura tichete de la şofer, le vor composta, iar controlorul doar va monitoriza procesul, a declarat pentru Info-Prim Neo directorul Regiei Transport Electric Chişinău, Gheorghe Morgoci. Sistemul este implementat în circa 20 de troleibuze, pe [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=itmoldova.wordpress.com&blog=12932118&post=5481&subd=itmoldova&ref=&feed=1)
Sursa
2010-10-01 12:39:36