Prim-ministrul Vlad FILAT a avut astăzi o întrevedere cu ministrul Afacerilor Externe al Republicii Italiene, Franco FRATTINI, aflat într-o vizită oficială la Chişinău
www.gov.mdÎn cadrul întrevederii, părţile au menţionat relaţiile bilaterale bune stabilite intre cele două ţări pe parcursul timpului.
Prim-ministrul Vlad FILAT a mulţumit pentru atitudinea şi suportul acordat Republicii Moldova de către partea italiană. Premierul a accentuat că ţara noastră are nevoie de susţinerea partenerilor europeni în ceea ce priveşte acţiunile de reformă şi integrare europeană, sprijinul acordat de Italia în acest sens fiind unul relevant.
Sursa
2010-09-30 20:37:00