O stradă denumită în onoarea mareşalului Ion Antonescu încinge spiritele în orăşelul Codru
Scandal în Consiliul local din orăşelul Codru. Redenumirea străzii Grenoble în cinstea Mareşalului Ion Antonescu a provocat mari dispute în rândul consilierilor locali. Chiar dacă la şedinţă din 29 septembrie decizia fost adoptată cu votul a 15 consilieri liberal-democraţi, se pare că mulţi dintre ei s-au răzgândit peste noapte, relatează Arena. Viceprimarul orăşelului Codru, Sergiu Pogorevici,Sursa
2010-09-30 20:25:59