Când spunem Lenin, subînţelegem Partidul, când spunem Partidul, subînţelegem Lenin
Mi-am amintit de versurile lui Maiakovski, din titlu, după ce am citit un interviu cu ministrul Educaţiei, Bujor. Care declară că noua disciplină introdusă în şcoală începînd cu anul curent de studiu se va numi “Religia”. Dar că la baza obiectului vor sta manualele elaborate de Ministerul Învăţământului şi popii de la Mitropolia Moldovei. Deci [...]Sursa
2010-09-28 20:30:50