Bună dimineața, Deșteptaaarea!
Astăzi am fost ceva mai matinală. Ceva mai matinală însemnând că nu prea am dormit și am fost în picioare pe la vreo 5.00.
Am urmărit în reluare știrile de la 06.00 de la Jurnal TV, apoi știrile de la 07.00 în direct după care… Deșteptarea! Emisiunea asta mă dispune la maxim, firește când am ocazia să mă trezesc mai de dimineață. În ultima perioadă însă, din cauza programului, nu prea reușeam să-i mai urmăresc pe băieți. Așadar, astăzi, cu un ceai de mușețel în mână și cu trei linguri de miere în el:) m-am pus în fața televizorului delectându-mă cu ”Deșteptarea” și … ce să văd? O revistă a presei, dar nu chiar a presei, ci a… blogurilor. Superbă idee!
Revista… blogurilor!
Nu-i laud pe cei de la Deșteptarea pentru că sunt colegii mei, ci pentru că sunt ingenioși! Inteligenți, plini de umor și, mamă, mamă, sportivi pe deasupra (au și o rubrică de ”dezmorțire” matinală) tinerii aceștia chiar te fac să nu schimbi canalul. Revenind la ideea de revistă a… blogurile, mă gândesc că ar fi foarte bine dacă și la ”Bună dimineața” de la Moldova 1 ar fi o asemenea rubrică – ”De pe bloguri adunate”. Uite că și titlu le-am sugerat… Și asta pentru simplul fapt că M1 are acoperire națională. Să afle toată republica ce scriu și bloggerii! Ei, Moldova 1, ce spui? Preiei ideea de la colegii mei de la ”Deșteptarea”?
Un apartament de jumătate de milion de lei!!!
Și ca să vedeți că merită să urmăriți această emisiune, aflați că tot de la ”Deșteptarea” am auzit că au început filmările pentru cel mai grandios show de televiziune din Republica Moldova -”Concert la Pălărie”. Este o emisiune ce va fi transmisă în curând la Jurnal TV și este un proiect ce are scopul de a identifica oameni talentaţi de la noi.
Marele premiu – un apartament în valoare de jumătate de milion de lei!
Succes mare băieților de la Jurnal și pentru că au și un siteu de toată frumusețea îl recomand cu mare drag!
Așadar, vedeți că merită! Cine se trezește mai de dimineață, poate că se alege cu un apartament
Bună dimineața! O zi superbă să aveți!
PS: Nu pot să trec cu vederea nici contribuția de până acum a Natei Albot în cadrul acestei emisiuni…
Sursa
2010-09-28 08:16:41