Azi e ziua de naştere a Învăţătorului nostru
Nu ştiu câţi din voi au un mentor şi un prieten atât de bun, dar noi ca şi familie şi eu personal suntem extrem de priveligiaţi să îl avem ca şi învăţător pe domnul Vasile Filat. El a fost persoana care mi-a îndreptat paşii către Hristos, şi a contribuit foarte mult la creşterea mea spirituală. Nu pot să uit nici una din încurajările şi învăţăturile pe care mi l-ea dat în diferite perioade ale vieţii. Astăzi Învăţătorul meu îşi sărbătoreşte ziua de naştere. Vreau ca prin acest blog să ne exprimăm toată mulţumirea şi să îl felicităm călduros. Vă dorim multă sănătate şi putere în tot ceea ce face. Să aveţi parte de toate binecuvântările unui bărbat. Vă mai dorim ca prin tot ceea ce faceţi să vedeţi o Moldova cu adevărat creştină, cu oameni setoşi după Cuvânt. La mulţi ani!!
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=blendarencu.wordpress.com&blog=1705278&post=2152&subd=blendarencu&ref=&feed=1)
Sursa
2010-09-28 07:30:23