book: The Big Short
The Big Short: Inside the Doomsday Machine, de M.Lewis. La general, coeficientul de "interesant" este, IMHO, cam 0.3 comparativ cu Liar's Poker (acelaşi autor). Este o lectură uşoară, cam plictisitoare, dar merită de răsfoit. Pros: redă mai mult sau mai puţin real evenimentele de pe timpul crizei, şi esenţa ei. Cel puţin nu spune ca totul s-a întâmplat din cauza unei formule, comparativ cu alţiSursa
2010-09-28 01:44:28