Al’de Publika
Nu am ce am cu Publika TV, dar astăzi o ştire mi-a stârnit interesul.
Ştirea zice că “Un site de ştiri din Moldova anunţă că Publika TV ar fi fost cumpărată de Vladimir Plahotniuc”. De bănuit e faptul că în material nu se prezintă nici o redirecţionare către ştire şi nici o dovadă fixă. Ba mai mult, se zice doar că “Ultima informaţie de acest gen a fost publicată de site-ul point.md”, dar noi ştim că point.md preia ştiri, dar nu scrie ştiri.
Îmi rămâne doar să bănuiesc că Publika TV în continuare rămâne postul de televiziune bazat pe scandaluri, iar prin ştire se evidenţiază “valoarea” postului tv şi milioanele investite în el.
Sursa
2010-09-27 17:35:27