Ce urasc eu cel mai tare
original postat de mine pe Muligambia
Ador transportul in comun. Este un fel de inventie magica, care te aduce dintr-un loc in altul, aproape intreg. De ce aproape? Pentru ca cel mai probabil o sa iesi cu ceva scrantin, niste vanatai, sau in cel mai bun caz mai murdar decat idiotii de copii din reclamele cu Dero. Cele mai renumite personaje din maxitaxi sunt, bineinteles soferii.
Il avem pe grasul comunist, un porc plin de sudoare care mereu va da tare radioul la un post de muzica chanson iar fiecare cuvintel pe care il va elimina din rat va fi intr-o moldoveneasca si aceea stricata. Avem tanarul obsedat, un sofer intre 30 si 40 care e obsedat sa fie mereu primul, astfel injurand toti ceilalti soferi numindu-i tampiti si retardati si urland la femeile ce trec strada pe trecere de pietoni sa miste dracu copitele alea, si disperat ca fiecare om sa achite taxa imediat la intrare, sa nu cumva sa raman el fara acei 3 lei. Al 3-lea tip e cel mai rar: disperatul cronic. Disperatul cronic e un caz aparte. Merge mereu cu cea mai mica viteza posibila, ca nu cumva sa piarda clienti. Cateodata poate face opriri fara sa fie vreo persoana pe-alaturi cu salutul lui Hitler si care necesita serviciile lui. Fiecare leu pe care il primeste il va atinge fin si cateodata am impresia ca vorbeste cu banii rugandu-i sa nu plece de langa el. Disperat om. Dar sa lasam soferii deoparte si sa trecem la adevaratul motiv pentru care URASC sa merg in maxi-taxi.
Urasc:
- vacile care te calca pe picioare si apoi iti dau priviri urate astfel reprosandu-ti faptul ca ai incercat sa le pui o piedica
- machozitatea care in timpul verii umbla prin oras cu maiouri…chiar crezi ca am nevoie sa fiu bucurat de jungla ta?
- grasii…ocupati prea mult loc, tuvangura…faceti sport
- idiotul care crede ca imi pasa ce are el in playeru de la nokia…bagati castile alea in urechi
- persoanele care in momentul in care le suna telefonul petrec intre 2 si 5 secunde reflectand la politica lui Obama in privinta asigurarii medicale sau citind cine ii suna si gandind daca ar trebui sa raspunda sau nu…raspunde in mortii matii odata la telefonul ala, nu vezi ca se uita toti la tine incercand sa iti bage telefonul pe gat din priviri
- porcii care sunt pe scaun in timp ce exista doamne in picioare…putin simt
- pitzipoancele care nu pot tacea din gura in timpul calatoriei…Nu, nu-mi pasa ca a facut Alina avort sau ca Vanea crede ca Alla arata bine dar stii, ea inca tine la Misha care acum e cu Cristina..care Cristina? Stii tu aia care…TACI IN P*LA MEA
- idiotii care iti dau 5 lei si zic UNUL…sa mori tu? Unul? hai mah, poate dai si pentru mine din cei DOI lei care iti raman, tengura de prost
- handicapatii care in momentul in care intra se duc in spate, iar apoi isi amintesc ca de fapt trebuie sa iasa peste 2 minute, astfel impingand toata turma din nou…iesi devreme? ramai in fata boule
- persoanele care iesind dimineata din casa si-au pus ca scop sa sufoce toate celelalte fiinte pe care le vor intalni…mai usor, bai, cu apa aia de toaleta, mai lasa si la caine ceva
- fetele cu perechi sanatoase de sani dar care nu poarta decolteu…putin simt
- femeile de 50 de ani care mereu se cearta cu soferul..am trait doar 19 ani dar am invatat o lectie buna…atunci cand viata si siguranta ta depinde de cineva, ar fi bine sa nu il rozi la coaie
- TARANII…ca put
- cele 2 femei intre 40-50 care mereu poarta conversatia “uite aici cand a fost [insert name of shop]…nu imi pare ca aici…aaaa, da, aici era cu legume si langa farmacie pai pe urma au construit frizerie si apoi…” ALO, doamna, nu ne pasa, taci din gura
- soferii care dau muzica de la radio mai tare decat imi permite Nokia mea…fu tu va-n gu ra
ps: de astazi comicsurile apar DE TREI ORI PE SAPTAMANA: LUNI, MIERCURI, VINERI
pps: daca va vin idei de comics, nu ezitati sa imi spuneti si mie…va dau poze cu mine gol la schimb
ppps: puteti vizualiza toate comicsurile pe pagina COMICS, unde puteti sa lasati si idei, propuneri, critica
Sursa
2010-09-27 06:00:20