În ajunul „bătăliei” cu Olanda, Moldova îşi întăreşte poziţiile
În ajunul meciului cu vicecampioana mondială Olanda, elevii lui Gabi Balint au avansat cu nouă poziţii în ratingul FIFA. Selecționata Moldovei la fotbal ocupă locul 80 în ratingul FIFA pentru luna august, cu 398 de puncte la activ. Ea a urcat 9 poziții față de luna iulie și se află la cel mi bun rezultat [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=artificii.wordpress.com&blog=6627403&post=2555&subd=artificii&ref=&feed=1)
Sursa
2010-09-26 19:24:11