Progres tehnologic?
Ironic, nu? Şi cum să nu preferi atunci anii 1990 ?!
Programele TV fac parte din viata noastra de zi cu zi. Este absolut normal, mai ales ca televiziunea este principala sursa de informatie si de divertisment. Insa atunci cand orele petrecute in fata televizorului cresc de la o zi la alta, televiziunea nu mai este un mijloc de distractie, ci o problema reala. Dependenta de televizor este o situatie tot mai des intalnita la copii si la adolescenti. Instalarea dependentei are efecte negative asupra sanatatii: obezitate, boli cardiovasculare, diabet etc.
Sursa
2010-09-25 23:20:57