Vlad filat a participat astăzi la Ziua uşilor deschise la Liceul Academiei de Ştiinţe a Moldovei
www.gov.mdLa festivitate au fost prezenţi Gheorghe DUCA, Preşedintele Academiei de Ştiinţe a Moldovei, directorii institutelor Academiei şi ai altor subdiviziuni ale instituţiei, academicieni şi savanţi.
Gheorghe DUCA a menţionat că Ziua uşilor deschise la Liceul AŞM este un eveniment care permite tuturor celor interesaţi să cunoască mai bine activitatea instituţiei. El a mulţumit Premierului pentru disponibilitatea de a vizita Liceul AŞM şi de a cunoaşte elevii care studiază aici.
Sursa
2010-09-24 19:26:07