Cancerul politicii ruseşti atacă Rep. Mold. din toate direcţiile!
Cum am mai scris ceva mai înainte că după căderea comunizmului rus, Rusia atacă politica Chişinăului prin preoţie (bis. ort. rusă) aducînd la guvernare slugoil Pasat şi o elită influinţabilă a maselor adica biserica rusă.
Noi ştim că de la desfiinţarea URSSului Rep. Mold. a fost condusă de comunişti prin diferite partiduţe credibile de poporul RM, inclusiv şi PPCDul care era şi el cu creştinismul în gură ca şi Pasat. Şi la ce am ajuns? La o degradare economică. Şi acum cu politica lui Pasat unde v-om ajunge?
Ce proect întru salvarea economiei poate propune Pasat sau preoţimea? Chear de ar micşora Rusia preţurile la gaze naturale noi mai bogaţi nu ne facem. Noi putem să ne îmbogăţim numai prin piaţa Europeană de desfacere şi cumpul muncii europene care sunt asigurate cu garanţii şi pentru aceasta este necesar de a alege calea spre Europa.
Ce ne-a dat Rusia până acum? Curăţirea averelor cetăţenilor RM în retrageri repetate şi organizarea genocidului pe teritoriul RSSM actuala RM. Apoi foametea organizată. După desfiinţarea URSSului prin agenţii ruşi a fost vândute uzine şi scos utilajul din RM.
Apoi în 1992 tot Rusia a organizat război pe r. Nistru pentru a rămâne ca pacificatori în RM şi să ţină RMul în ocupaţie continuă.
Iată şi 7 aprilie care tot agentura rusească şi-a făcut mendrele dar totuşi au pierdut sistemul de influenţă asupra populaţiei şi în acest moment Rusia foloseşte ultima armă asupra democraţiei, adica biserica pravoslavă rusă (ortodoxă numită) pentru a ridica încă un nou partid condus de Kremlin prin patriarhul Kiril şi mitropolia rusă din Moldova.
Ba mai mult!!! Rusia vine cu iniţiativa de a forma bază militară a CSIului de antrenament în Transnistria, asta este necesar rusiei pentru a justifica prezenţa militară rusă în RM.
Apoi se întăreşte poziţiile din Ukraina de-a lungul malului Mării Negre.
Totul vorbeşte de o pregătire de către Rusia de un război foarte mare. Şi dacă credeţi că războil este în potriva RM vă greşiţi dar puţin. Fiindcă RM este hotarul invizibil a două puteri militare. Pentru a nimici RM este totul necesar în Transnistria fără forţele ruseşti din Ukraina.
De aceia vă rog: NU CĂDEŢI PRADĂ RUSIEI prin preoţime, nimic bun nu va aduce. Credeţimă! Vă mai spun că eu totul am văzut în vis şi o parte v-am mărturisit. Dar am văzut şi partea a doua, adica rezolvarea conflictului pe cale paşnică. Şi la noi în RM este o singură forţă capabilă de a duce politica în aşa fel a evita războiul. Şi nu o daţi am scris despre ea.
Treziţivă acum ca nici odată căci dacă învingem politica “preoţimii” a Kremlinului, atunci noi am câştigat al doilea pas spre pace. Şi rămâne încă trei paşi mai uşori dar tot…
Agitaţi lumea să nu semneze nimic propus de trimişii lui Pasat şi preoţime.
Poliţiştilor: vă rog nu vă implicaţi în jocul murdar!
PREOŢILOR!!! Despărţiţivă de biserica rusă şi alipiţivă de Patriarhia Română sau rămâneţi îndependenţi şi nu vă implicaţi în politică!!!
Tineretul îl rog: rugaţi părinţii şi buneii să nu semneze nimic şi să nu creadă înbogăţia propusă de Pasat căci el nu-i prost să înpartă averea lui cu toată RM.
Ruşii nu au dat din ajutorul promis nici un bănuţi, am în vedere 500 mln. de dollari a fost doar o minciună ca să-l susţinem pe Voronin.
Dumnezeu este cu cei împăciuitor şi nu cu cei ce fac război!!!
Sursa
2010-06-15 02:03:41