Biserica, un idol?
John Ortberg semnează un articol interesant, Idol Pleasures, în care subliniază problematica spectacolului în detrimentul închinării în Biserică, a competiţiei şi nu a efortului comun în trupul lui Christos de a evangheliza eficient comunitatea, arecompensării spectaculoase a „slujitorilor” faţă de atitudinea umilă care ar trebui să-i caracterizeze. Din păcate, observ acelaş lucru şi în România, [...]![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=criscente.wordpress.com&blog=2241108&post=1264&subd=criscente&ref=&feed=1)
Sursa
2010-01-14 08:00:40