INTRAREA MAICII DOMNULUI ÎN BISERICĂ
21noiembrie/ 4 decembrie Împlinindu-se trei ani de la nașterea Preacuratei Fecioare Maria, drepţii ei părinţi, Ioachim și Ana, șiau adus aminte de făgăduinţa lor, ca să dea în dar lui Dumnezeu pe cea născută. Deci, au voit a împlini cu fapta ceea ce făgăduiseră cu cuvântul. Chemând toate rudeniile din Nazaret unde vieţuiau, rudenii care erau [...]Sursa
2009-12-15 14:57:15