Crucea lui Hristos!!!
Nimic nu vorbește mai clar despre dragostea lui Dumnezeu de cît crucea lui Hristos.
In El avem răscumpărarea, prin sîngele Lui, iertarea păcatelor, după bogățiile Harului Său, pe care l-a răspîndit din belșug peste noi , prin orice fel de înțelepciune și d epricepere; сăci a binevoit să ne descopere taina voii Sale , după planul pe care-l alcătuise în Sine însuși, să-l conducă la îndeplinire la plinirea vremurilor, spre ași uni iarăși întru-nul în Hristos toate lucrurile cele din ceruri și cele de pe pămint Efeseni 1:7-10
![](http://stats.wordpress.com/b.gif?host=tudorrotaru.wordpress.com&blog=1789099&post=752&subd=tudorrotaru&ref=&feed=1)
Sursa
2009-12-07 17:37:54