Seminar: Metoda Biblica de educare a copiilor

Trăim vremuri când părinților le vine tot mai greu să-și educe copiii din pricina provocărilor și influențelor la care sunt ei expuși. Tații și mamele se văd neputincioși în fața copiilor și sunt îngroziți când se gândesc ce se poate întâmpla în viitor dacă lururile rămân astfel. În Sfintele Scripturi, Dumnezeu a lăsat învățătură temeinică și adevărată, care și-a arătat eficiența pe parcursul secolelor și nu și-a pierdut nici azi din puterea și actualitatea ei.

Duminica, 6 decembrie 2009, începînd cu orele 17:00, sunt invitat să predau un seminar de studiu biblic inductiv la acest subiect de către slujitorii Bisericii “Golgota” care se află pe strada Ialoveni 1, în sectorul Telecentru, în apropierea Gării de Sud-Vest.

Invit pe toți cititorii acestui portal și rog să extindeți invitația prietenilor, colegilor, rudelor și tuturor celor interesați de acest subiect.

Tot mâine, la serviciul de la 10:00 dimineață al Bisericii “Bunăvestirea” voi predica mesajul “Păziți-vă de aluatul fariseilor”.

Related Posts:

Sursa
2009-12-05 12:16:47



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

22:23:13M-am întors la marea mea iubire —» orheianca.eu - blogul unei orheience
18:36:14ÎNCHEIEREA CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCĂ —» Drept MD
11:31:39Dezbateri despre educația de gen în România —» Curaj.TV | Media alternativă
11:24:49Adriana Radu a cuvîntat la București în fața altor feministe și activiști de egalitate gen —» Curaj.TV | Media alternativă
11:22:12Polițaia pus gînd rău șoferilor de Taxi de la gară Gară —» Curaj.TV | Media alternativă
08:49:10El sueño por Jorge Luis Borges / Visul de Jorge Luis Borges —» Andrei LANGA. Blogul personal
14:22:07RANĂ —» Andrei LANGA. Blogul personal
09:03:21Un nou club de lectură la Biblioteca de Arte —» Biblioteca de Arte 'Tudor Arghezi'
18:43:09PUNCT OCHIT, PUNCT RATAT! —» Sergiu Mocanu
17:25:30Mașină jefuită în parcare la Botoșani —» Curaj.TV | Media alternativă
02:25:56Special Webinar on March 28: WooCommerce 101 — How to Set Up a Store —» Ileana Pîrgaru
20:33:05Capcanele conjugării verbelor (2)  —» Moldova Creștină
14:47:00---------------------------------------------- —» NeoMatrixBlog
14:32:00----------------------------- —» NeoMatrixBlog
14:13:37WordPress wallpapers —» Ileana Pîrgaru
14:07:00-------------------------------------------------- —» NeoMatrixBlog
12:52:23Duminica Floriilor - Intrarea triumfală a Domnului Iisus Hristos în Ierusalim. Semnificațiile salciei în Creștinism —» Eleonora Lisnic în versuri
12:12:47Republica Moldova – firmă-fantomă cu proprietari fictivi —» Nicolae Federiuc
12:07:40Am lansat portalul de știri ZIUA.MD —» Nicolae Federiuc
09:31:04Cum arată o parcare de biciclete inutilă, dăunătoare —» Curaj.TV | Media alternativă
04:50:32DIN POEZIA AVANGARDEI UCRAINENE —» Leo Butnaru
14:19:55Judecata de Acum #EdițieSpecială | Profesorul de civism —» Curaj.TV | Media alternativă
11:34:16Cum influențează indicatorii bibliometrici ai directorilor de proiecte finanțarea cercetării în Republica Moldova? —» Gheorghe Cuciureanu
06:24:18ÎN FAȚA ZIDURILOR, CETĂȚILOR... —» Leo Butnaru
06:07:48URME, RĂNI —» Andrei LANGA. Blogul personal