Ultima sută de metri... POTCOAVA DE AUR.
![](http://2.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/SxbqJ61KzJI/AAAAAAAAAjQ/Jes6UjYkDcs/s320/Bilet_potcoava+de+aur_2009.jpg)
Numai ce am ajuns acasă... Senzaţie de oboseală...nu găsesc. Doar o emoţie plăcută, una specială. Una taaaare specială. De 4 ani Radio Noroc, la sfîrşit de an, adună pe aceeaşi scenă cei mai de valoare interpeţi de muzică uşoară şi populară. De 4 ani, Potcoava de Aur a intrat în casele şi inimile noastre şi de 4 ani.... vrea acolo să rămînă. Să vă povestesc ce se face acum la radio nu are rost, pentru că nu sunt cuvinte pentru a descrie vîlvătaia de emoţii, stresul, alerta, şedinţele
![](http://2.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/Sxbm4YbsJ8I/AAAAAAAAAiw/TBThTseGSTg/s200/Immagine+013.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/SxbmnrdZ9xI/AAAAAAAAAio/FQKsfUtGbK8/s200/Immagine+011.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/SxbnX5b5rDI/AAAAAAAAAi4/h-VuoneZ9nU/s200/Immagine+019.jpg)
Vreme de un an, publicul şi-a votat favoriţii. Săptămînă de săptămînă. Mîine, vom afla cine va duce Potcoava de Aur acasă. Mîine, vom afla cine va duce Potcoava de Aur acasă. Veţi avea parte de un extraordinar spectacol de muzică populară, susţinut de Orchestra de muzică popolară "Lăutarii", în frunte cu maiestrul N. Botgros.
![](http://2.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/SxboFuuHkEI/AAAAAAAAAjA/aQ2R23o7HEQ/s200/Immagine+021.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/_ZbZ_PKA3VQk/SxbpEvjFrFI/AAAAAAAAAjI/ejFJtMtHowo/s200/Immagine+023.jpg)
Sursa
2009-12-03 00:34:56