![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5Z8PO_Bn4INcRhonxIS8LW-jknU4Sk9n23Y_sJEICPxWOzBq3OBQuH0dq6WvyjKYLPWPHJl0KZuoX2inImj6ZRwj75T9wfn3mOHcHa07AtU47ScMMUQLcyilQwlg9FEF_Dxb-Uv9xJcf6/s1600/2014-07-02+09.42.33.jpg)
Chiar daca ador sa pregatesc diferite prajituri si checuri, e greu sa rezist in fata cuptorului, pe aceasta caldura. Spre fericirea mea, si probabil si a voastra, am gasit desertul care nu necesita coacere si care solicita foarte putin efort! Si chiar daca are destul de multe calorii, eu zic ca se merita! Iar pentru cei care doresc o reteta mai sanatoasa, ii sfatui sa incerce batonasele de ovaz, care sunt la fel de delicioase! Ingrediente: (pentr 9 batonase) 200 g ciocolata neagra 300 g lapte condensat 2 pahare cu biscuiti, faramitati 1/2 pahar nuci, faramitate 2 linguri cacao 200 g ciocolata la alegere Se topeste ciocoalta neagra cu laptele condensat, la baie de aburi, amestecandu-se in continuu.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjA8AI6Y1JZVFezASZyaZA44n0b9DpeU5cYiZcjiKY3kao1oqOOfXwn1Ii5nDniQm2PAssqSkwunbIti3C7ddM1s4RKBHbJ_iscol4Igv6hWnxy33jNZHhMqdUUQMKpEZP3NxT_Le93SLFc/s1600/PicMonkey+Collage1.jpg)
Cat se raceste ciocolata, ametecam ingredientele uscate. Maruntim biscuitii si adaugam nucile si cacao.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiTTYMpu7yPyYIgwLIvBQFtqJ_BN7tc4JcLxmXS2IJqhID0fDJMzDTQmVCY9J-llKaESb2e7GiCMRT_o77sT1-gGByCG3ByqPsWHOdDx9a0x_kivePnR1BQdqgSWHAGKw9WeyatYIfZgun-/s1600/PicMonkey+Collage.jpg)
Incorporam amestecul de ciocolata si amestecam bine. Transferam amestecul intr-un vas acoperit cu foaie de copt si il lasam la frigider pentru o ora jumate.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjY6VG3Nb_VmrECUUt-C9chA175wRW0Ym5MbAN7HO-EYkmbAL9VSYob8Y0dQBDiZ-j4H04r5h6Ek3vHb6sYsoC4z_794Z20xIVBKchMk9xBL6eado7riIt2bdRZ4I6e8SV_zhKgVitdavpT/s1600/2014-07-01+19.14.21.jpg)
Pentru stratul de deasupra, topim, la microunde, ciocolata. Amestecam la fiecare 30 secunde. Dupa ce s-a racit ciocolata, o turnam peste amestecul de ciocolata si biscuiti si il mai lasam la frigider pentru inca 30 minute. Taiati batonasele si consumati-le imediat, sau lasati-le la frigider pana in momentul servirii.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjgt-WdZoKoAyXbqUHD-1o_X7Y-T5UGCD4Q2av0cGkamRITnrvs3IDzRTT82nDC0rXovJE7BHlGTuaDVgwUnTMHzcSLM3ju-Yc3TE-kIzux1-9EJiU3SdA3Vs0lgEDmNokpWThhKRimgVSl/s1600/2014-07-01+21.45.32.jpg)