Fotolia V2

Fotolia.com unul dintre cele mai mari bankuri de fotografii şi imagini caracterizat prin liberalitatea sa faţă de acceptarea fotografiilor, rapidiatatea aprobării (de obicei cîteva ore), dar şi prin erorile dese a paginii web, face o încercare de a rezolva problemele sale tehnice şi competitive. Versiunea a doua promisă de multe ori şi tot de atîtea ori amînată în sfîrşit a apărut pe pagina a site-ului. Shimbările principale sunt: reînnoirea scripturilor, ce trebuie să ducă la mărirea vitezei şi stabilităţii paginii; scoaterea licenţei Exclusive Buy Out, care nu aducea mult folos; în schimb a apărut licenţa Small Standard RF care a mutat preţurile celorlalte licenţe cu o treaptă mai sus, deci devenind mai scumpe fofografiile de mărimi mai mari, aşa se presupune de crescut venitul fără a ridica preţul a unui credit (acum e 1$); principalul pentru mine este aceea ca Fotolia a început să primească imagini vectoriale în formatul SVG, care atomat se vînd şi în format de rastru (JPEG) la preţuri mai mici. Mai jos este arătat tabelul preţurilor, ca de obicei fotograful primeşte de la 33% la 66% din preţ :(

Exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White5012345520
Bronze522468101050
Silver54369121515100
Gold564812162020150
Emerald5851015202525200
Sapphire60102030405050200
Rubis62153045607575200
Diamond6420406080100100200

Non exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White3312345520
Bronze3512345550
Silver37123455100
Gold39123455150
Emerald4124681010200
Sapphire43369121515200
Rubis454812162020200
Diamond4751015202525200

Sursa
2007-06-17 11:13:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

17:50:10Prima zi de școala, anul de studii 2019 – 2020 —» Liceul Teoretic “Mihail Sadoveanu”, Călăraşi
16:11:16Călărășenii doresc bugetare participativă! —» Centrul Comunitar Instruire, Acces Informaţie Călăraşi
14:10:36Documentar: Samizdat în numele credinţei —» O parte din Mine
13:51:02Octavian Țîcu îndeamnă cetățenii să boicoteze așa-zisa „eliberare” —» Elena Robu
13:42:44Cătălin Ciuculescu – Cum să te ascunzi —» O parte din Mine
11:05:01Open Plan Kitchen Design Ideas —» Andrei Fornea
10:56:264 Seater Sofa —» Andrei Fornea
10:45:47Trotuare noi… curind in Lipcani —» Curaj.TV | Media alternativă
10:15:59Întâlnire de suflet cu copii și tineri la Mănăstirea Curchi —» Tineretul Ortodox
10:04:15Solar Bible Bus —» Curbet Alexandru
08:49:33The Greta Thunberg effect —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
07:47:56Informație utilă pentru moldovenii din Italia. Subiectul vizează permisele de conducere —» Elena Robu
07:18:06Gunoiul filmat, acum e îngropat —» Curaj.TV | Media alternativă
06:12:59Rețetă rapidă de zeamă vegetariană cu leuștean și ou —» Life is too short to wear boring clothes. - A blog about travel, lifestyle, healthy life and fashio
05:28:50De ce nu sunt publicate CV-urile celor care vor să fie Șefi pe Diasporă? —» un alt blog
04:58:32Aceasta este singura rută aeriană din lume care generează peste 1 miliard de dolari anual —» OligarhMD
04:58:10Cum a reuşit un adolescent să pornească un business de sute de mii de dolari tunzând iarba —» OligarhMD
04:03:2822, 23 și 24 August pentru creștinii din Basarabia | Pastor Vasile Filat —» Moldova Creștină
23:52:33Moartea aripilor —» Licurici de suflet
22:33:29S. B-Jr —» APort | "Pentru un român care știe citi, cel mai greu lucru e să nu scrie." I.L. Carag
21:59:54Vara în care mama a avut ochii verzi de Tatiana Țîbuleac —» Frinturi din suflet de femeie
21:50:14TOP 20 bloguri din Moldova – iulie 2019 —» plop andrei
19:50:00Dezbinații din fotbal —» Sandu GRECU
19:16:33Miting comemorativ în zi de doliu naţional —» Curaj.TV | Media alternativă
19:08:58Ramez Mikhail – Liturghia Darurilor Înaintesfinţite în Biserica Coptă —» Liturgică şi Misiologie Ortodoxă