Fotolia V2

Fotolia.com unul dintre cele mai mari bankuri de fotografii şi imagini caracterizat prin liberalitatea sa faţă de acceptarea fotografiilor, rapidiatatea aprobării (de obicei cîteva ore), dar şi prin erorile dese a paginii web, face o încercare de a rezolva problemele sale tehnice şi competitive. Versiunea a doua promisă de multe ori şi tot de atîtea ori amînată în sfîrşit a apărut pe pagina a site-ului. Shimbările principale sunt: reînnoirea scripturilor, ce trebuie să ducă la mărirea vitezei şi stabilităţii paginii; scoaterea licenţei Exclusive Buy Out, care nu aducea mult folos; în schimb a apărut licenţa Small Standard RF care a mutat preţurile celorlalte licenţe cu o treaptă mai sus, deci devenind mai scumpe fofografiile de mărimi mai mari, aşa se presupune de crescut venitul fără a ridica preţul a unui credit (acum e 1$); principalul pentru mine este aceea ca Fotolia a început să primească imagini vectoriale în formatul SVG, care atomat se vînd şi în format de rastru (JPEG) la preţuri mai mici. Mai jos este arătat tabelul preţurilor, ca de obicei fotograful primeşte de la 33% la 66% din preţ :(

Exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White5012345520
Bronze522468101050
Silver54369121515100
Gold564812162020150
Emerald5851015202525200
Sapphire60102030405050200
Rubis62153045607575200
Diamond6420406080100100200

Non exclusive

PhotographerMaximum Sales Price
RankingCommission %S
Standard
M
Standard
L
Standard
XL
Standard
XXL
Standard
VectorsExtended
White3312345520
Bronze3512345550
Silver37123455100
Gold39123455150
Emerald4124681010200
Sapphire43369121515200
Rubis454812162020200
Diamond4751015202525200

Sursa
2007-06-17 11:13:00



Comenteaza





Ultimele 25 posturi adăugate

09:58:56Wascheschrank Weiss —» Andrei Fornea
09:00:21Sewing Table Ikea —» Andrei Fornea
07:56:36Știri ironice: Puiul de koala, celulele de creier uman și filmele „mizerabile” Marvel —» Andrei Curararu
07:43:14Beniamin Vozan – misionar prin fotbal —» Moldova Creștină
07:09:21Săptămâna Internaţională a Accesului Deschis 2019 —» BiblioCity
01:11:42Moldovenii sunt Campioni Mondiali la Arte Marțiale! Aur pentru moldoveni la Karate, Taekwon-Do, Judo, Greco-romane —» plop andrei
21:21:23Primele rezultate ale alegerilor în diaspora, circumscripiția 50 —» Elena Robu
20:04:20Ce scor obține candidatul Blocului ACUM, Gheorghe Petic la Ungheni —» Elena Robu
19:58:53Nereguli electorale la Lipcani —» Curaj.TV | Media alternativă
17:22:59Conferință despre lifestyle și business pentru tătici și mămici cu pici —» Andrei Albu - omul alb cu gînduri negre
16:02:30POEME DINTR-O VIITOARE CARTE BILINGVĂ ROMÂNO-SÂRBEASCĂ —» Leo Butnaru
15:51:51Am protestat împotriva creării dosarelor penale false —» Curaj.TV | Media alternativă
14:30:14PROMISIUNE* —» Andrei LANGA. Blogul personal
12:52:15Ce vârstă are pământul? | Creația Uimitoare a lui Dumnezeu —» Moldova Creștină
11:52:04BAU! Frica de întuneric și soluția unei basarabence din Paris! —» Corina Cojocaru
11:52:02Best Living Room Interior —» Andrei Fornea
11:31:20Taylor Digital Scale Reviews —» Andrei Fornea
11:02:07Ziua de judecată —» adevaruri biblice
10:58:34Fabric Sofa Cleaner —» Andrei Fornea
10:58:18Breakfast Table And Chairs —» Andrei Fornea
09:29:48Emoții și oameni dragi la „Offline-ul Aniversar – 4 ani de blogging” —» Planeta Mami
08:43:34A cîntat o piesă de Queen la #WOW2019 —» Curaj.TV | Media alternativă
08:30:04Astăzi, în calitate de locuitor al municipiului Chișinău, mi-am exercitat dreptul la vot —» Igor Dodon
07:35:19Ce semeni aceea vei culege | Editorial de Radu Blendarencu —» Moldova Creștină
07:28:32PROMISIUNE* —» Andrei LANGA. Blogul personal